دانشکده پرستاری مامایی
۱۳۹۹/۹/۱۴
درباره دانشكده
تاريخچه دانشكده پرستاري و مامائي شهركرد
دانشكده پرستاري و مامائي شهركرد وابسته به دانشگاه علوم پزشكي شهركرد در سال 1365 با پذيرش 48 نفردانشجو دررشته كارداني پرستاري و 80 نفر دانشجو در رشته كارداني مامائي در ساختمان قديمي ، واقع در خيابان ملت ، نرسيده به ميدان انقلاب كار خود را آغاز نمود و در سال تحصيلي 67 – 66 با پذيرش 49 نفر دانشجو در رشته هاي كارداني اتاق عمل و هوشبري به كار خود ادامه داد و در نيمسال اول سال تحصيلي 1366رشته كارداني پرستاري به كارشناسي تبديل گرديد.
با توجه به بهره برداري از ساختمان دانشكده در سال 1376 دانشكده از مكان قبلي به محل جديد واقع در رحمتيه انتقال يافت. در حال حاضر ( سال تحصيلي 98-97) اين دانشكده داراي رشته هاي پرستاري، مامايي پيوسته و ناپيوسته، اتاق عمل پيوسته و ناپيوسته مي باشد. همچنين در سال 93 دانشكده موفق به كسب مجوز جهت پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد رشته پرستاري گرايش داخلي جراحي و گرايش پرستاري مراقبت ويژه شد. هم چني اولين ورودي دانشجويان تحصيلات تكميلي پرستاري كودكان نيز پس از كسب موافق جذب رشته در نيم سال اول 98-97 در اين دانشكده پذيرفته شده اند.


بيانيه رسالت دانشكده پرستاري و مامايي شهركرد
بنا به تعريف، رسالت عبارت است از فلسفه وجودي و يا نقشي كه يك مجموعه ( مانند دانشكده ) در جامعه بر عهده گرفته تا با ايفاي آن، خدمات مورد نظر را ارائه دهد و نيازهاي جامعه را برآورده سازد.
 
مأموريت دانشكده پرستاري و مامايي شهركرد
جذب و آموزش دانشجويان از سرتاسر كشور و تعليم و تربيت آنان بر مبناي ارزش ها و اصول دين مبين اسلام و توجه به حفظ كرامت انساني، در جهت كسب و ارتقاء دانش، بينش و مهارتهاي حرفه اي و كسب توان ارائه خدمات بهداشتي از سطح مراقبتهاي اوليه تا ارائه پيشرفته ترين فنون و مهارتهاي پرستاري و مامايي با در نظر گرفتن بالاترين استانداردهاي مراقبتي و متناسب با نيازهاي در حال تغيير جامعه؛ ارتقاء كمي و كيفي فعاليتهاي پژوهشي در راستاي درك بهتر مكانيسم بيماريها و تامين بهترين شواهد براي ارائه خدمات پرستاري و مامايي دانايي محور و نيز بكار گيري توانمنديهاي اساتيد و دانشجويان در جهت ارائه خدمات گسترده بهداشتي و آموزش به جامعه مي باشد. همچنين دانشكده براساس باورهاي ديني متعهد است كه بسترسازي مناسب فرهنگي جهت رشد و تعالي دانشجويان و اساتيد و كاركنان با نگرش به ارزشهاي والاي انساني نشأت گرفته از تعليم و تربيت اسلامي را فراهم آورد.

برنامه ريزي استراتژيك دانشكده پرستاري و مامايي شهركرد
تاریخ به روز رسانی: 1398/08/19
تعداد بازدید: 11105
آدرس : شهركرد -رحمتيه -دانشگاه علوم پزشكي شهركرد - دانشكده پرستاري و مامايي 
دورنگار : 33346714   تلفن : 33335648 -038
-@skums.ac.ir

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal